Články z utkání

TJ Spartak Dubice - FCP 5:3 (3:1)

Ke konci podzimní části nás zasáhla vlna zranění a k utkání s okresním rivalem jsme dorazili bez 4 zkušených borců (Šiner, Suněk, Knytl, Lebruška) jejichž absence se ohromně projevila na naší hře. Utkání se po celou dobu odehrávalo ve velké hloubce, což nahrávalo domácím k využívání dlouhých balónů za obranu - jejich největší zbrani rychlých brejků. Ale i přesto jsme šli do vedení. Po krásném centru D. Blumentritta na hranici malého vápna skóroval M. Třešňák. Jenže soupeř ihned po rozehrání vyrovnal a minutu poté již vedl 2:1. Zarážející je nedůraz našeho týmu v obrané fázi, kdy hráči soupeře bez jediného souboje projdou celou půlkou hřiště dostanou se nejen k jednoduché střele, ale také dvěma dalším dorážkám.

Od té doby utkání gradovalo a šance střídala šanci. Domácí své vedení stihli navýšit ještě o jednu branku do poločasu.

Ještě více šancí na obou stranách bylo k vidění ve druhé půli. Domácí přidali ještě dvě branky, ale nutno dodat, že nebýt Kuby Stýbla mohl být výsledek ještě horší. My jsme pouze korigovali poté, co si domácí vstřelili vlastní branku a svou druhou branku v utkání přidal M. Třešňák. Lepší výsledek v tomto utkání nás stál nedůraz v obrané fázi a především neefektivita v zakončení - minimálně 3x gólová příležitost pro D. Blumentritta a hlavička L. Čecha z malého vápna.

Z neúspěchu je třeba se poučit a chyby v následujících utkáních neopakovat. Bohužel nám čelo tabulky uteklo a v posledních dvou utkáních potřebujeme znovu bodovat.

Zodpovědný výkon zajistil 3 body. TJ Slavoj Dubá - FC Polevsko 1:2 (1:1)

Jelikož se soupeř ze Sosnové k minulému utkání nedostavil, přidělila nám disciplinární komise 3 body za kontumační výhru. Pokud jsme nechtěli, aby nám ve výborné formě hrající Svor a favorit soutěže z Jestřebí unikli v popředí tabulky museli jsme vyhrát na hřišti Slavoje Dubé, kde se nám dlouhodobě nedaří. Soupeř nás ničím nepřekvapil, ale i tak nám občas dělala problémy jeho rychlá přímočará hra v podobě dlouhých autů nebo nakopávaných balónů za obranu. První šance jsme měli my. D. Blumentritt si navedl míč ze strany a nebezpečně vypálil na přední tyč, následně hlavičkoval po rohovém kopu M. Malič. M. Třešňák sklepl balon pro O. Lebrušku, ale tomu střela vůbec nesedla a tak se potvrdilo otřepané pravidlo nedáš dostaneš. Po špatně zahrané standardní situaci, brankář domácích bleskově rozehrál na svého útočníka, který šel do souboje s naší obranou důrazněji a následně zakončil individuální akci krásnou střelou na zadní tyč. Do poločasu se nám podařilo stav utkání srovnat na 1:1 po nádherné akci, D. Kameník nacentroval do vápna na O. Lebrušku, který hlavou sklepl na M. Třešňáka a ten utaženou střelou nedal gólmanovi domácích žádnou šanci. V druhé půli se pokračovalo v důrazném fotbalu, ale hra se odehrávala především mezi velkými vápny, brankových příležitostí se moc neurodilo. Avšak v 70. minutě vystihl D. Blumentritt rozehrávku domácích a naservíroval míč před prázdnou branku O. Lebruškovi. Ten nabídnutou šancí nepohrdl a dostal nás do vedení 2:1. Posledních 15 minut byli na balonu domácí, kteří se vrhli ze všech sil do útoku se snahou utkání minimálně vyrovnat. K trenérovu potěšení naše obrana fungovala, jak měla a domácí jsme nepustili do žádné brankové příležitosti i přes to, že si tlak díky standardním situacím vytvořili. V tu dobu jsme se dostali do dvou šancí zápas rozhodnout, avšak díky nezkušenosti jsme přečíslení 2 na 1 nevyřešili správně. I tak jsme zápas dovedli do vítězného konce a odvezli si velice důležité 3 body.

Tj Zákupy - Fc Polevsko 1:5 (0:3)

7. kolo nám připravilo zájezd do Zákup na hřiště místního TJ. Oba dva týmy se potýkaly s velmi úzkými kádry (domácí 1 hráč/trenér na střídání, my 3 hráči). Moc dobře jsme věděli, že nás nečeká lehké utkání, ale naštěstí se nám proti tomuto soupeři daří. Do utkání jsme nevstoupili moc dobře, soupeř byl kvalitnější na míči a jeho hráči byli více v pohybu. Z úvodního tlaku si soupeř vypracoval jednu gólovou situaci, u které zakročil I. Blumentritt a stav mohl zůstat bez branek. Postupem času jsme se dostávali více do utkání, ale naše hra postrádala přesnost. Především po špatně zahraných centrech ze strany a nebo po standardních situacích dostával soupeř možnosti k rychlým brejkům do otevřené obrany. Naštěstí jsme šli do vedení, poté, co R. Bezouška svým typickým průnikem přes půl hřiště a i přesto, že byl faulován, neupadl, situaci dohrál - přihrál míč před branku, kde ho D. Blumentritt na dlouhou nohu posunul k J. Suňkovi a ten pohodlně skóroval. 1:0, za chvilku jsme využili dalšího rychlého brejku M. Třešňák našel rozeběhnutého D. Blumentritta, který si zasekl obránce, poslal balon do volného prostoru na hranici penalty zpět na naběhnuvšího M. Třešňáka a ten zkušeně umístil střelu podél golmana. Třetí branka vyústila z pracovitostí a bojovnosti A. Funke, který se houževnatě popral s převahou soupeřových hráčů a nakonec vybojoval faul u rohového praporku. Balon rozehrál D. Blumentritt na hlavu M. Maliče, který se v těchto situacích nemýlí a skóre bylo rázem 3:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili nejlepším možným způsobem, po chybě domácí obrany zvýšil J. Suněk 4:0. Naší další brankovou příležitost nevyřešil D. Blumentritt dobře a místo zakončení zvolil nahrávku před prázdnou branku na J. Suňka, případnému hattricku by ale stejně stál v cestě praporek pomezní rozhodčí.

Chvíli na to soupeř utkání zdramatizoval, po souboji zavánějícím faulem prošel domácí záložník od pomezní čáry až do vápna a zakončil střelou na zadní tyč 4:1. V poslední půlhodině bohužel nezvládl rozhodčí svou roli a více se nehrálo než aby byl balon ve hře. Potrestána nebyla ani hlavička domácího hráče po které jsme museli P. Stehlíkovi zastavit krev tekoucí z nosu.

Po špatně obsazeném rohu domácí nastřelil břevno a my ustálí důležitou pasáž utkání.

Následně nevyřešil J. Suněk únik 2 na 1 dobře. Zvolil střelu, ale ta šla hodně mimo.

Do konce utkání nás ještě dvakrát podržel I. Blumentritt, který zneškodnil 2x samostatný únik. Následně se objevil ještě J. Zifčák za obranou domácích, ale ani to brankou neskončilo. Na konečných 5:1 upravil až R. Bezouška který zakončil svůj únik kličkou brankáři.

Své první minuty za Berany odehrál Matyáš Vyhnalík.

Příští týden nás čeká derby ve Svoru (změna pořadatele utkání) a zároveň přímý souboj o druhé místo.

FC Polevsko - TJ SOKOL H. Police 3:0 (1:0)

Jelikož nám divočáci rozryli téměř celé hřiště, byli jsme nuceni odehrát domácí utkání na nějakém jiném hřišti v okolí. Azyl jsme našli v Novém Boru, kde nás pustili na hlavní hřiště.

První půle zápasu s Horní Policí nám bohužel vůbec nevyšla a nejspíše jsme neudělali moc radosti velkému množství fanoušků, kteří nás dorazili podpořit.

Ve velkém vedru jsme byli bez pohybu, hra byla pomalá a kazili jsme příliš mnoho jednoduchých přihrávek. Ale i přesto jsme do poločasu odcházeli s vedením 1:0, poté co byla na M. Maliče odpískána penalta a M. Třešňák, který ještě před pár měsíci válel na tomto hřišti jako hráč FC Nový Bor nedal gólmanovi hostí šanci a penaltu suverénně proměnil. Mohlo být ještě veseleji, ale D. Blumentritt, který uklidil míč do branky, poté co brankář Horní Police vyrazil dělovou M. Třešňáka, stál v offsidu a branka tak nemohla být uznána. Do druhé půle jsme provedli dvě střídání a především příchod L. Čecha dodal týmu potřebnou energii.

Chvíli po začátku druhé půle nás uklidnila druhá branka M. Třešňáka, kterého našel nádhernou přihrávkou za obranu M. Malič.

Po hodině hry to bylo již tři nula, kdy se prosadil D. Blumentritt, který nepřestal hrát narozdíl od mnoha hráčů, získal ve vápně balon z předešlého souboje, zasekl si obránce a střelou na přední tyč zvýšil na 3:0. Soupeř se dostal do gólové šance až před koncem utkání, poté co L. Živný fauloval hráče hostí na samé hranici velkého vápna. Exekutor přímého kopu pouze nastřelil postavenou zeď a tak se skóre utkání již nezměnilo.

I přes to, že nebyl soupeř příliš nebezpečný, cením si druhého zápasu v radě bez obdržené branky.

Velké díky patří všem fanouškům, kteří byli úžasní, přišli ve velice hojném počtu a podporovali nás po celý zápas. Díky FC Nový Bor, že nám poskytnul hřiště a my mohli odehrát zápas. Konečně se v Novém Boru zase začalo vyhrávat, tak snad byla smůla protržena a i domácí FC v příštím domácím zápase zvítězí.

Výhra ve V. Valtinově

Druhé venkovní utkání jsme odehráli ve Velkém Valtinově, kde se místní TJ spojili s MAHO akademií Jabloné v Podještědí.

Již při rozcvičce jsme poznali úskalí místního trávníku, který byl opravdu vysoký a nenahrával kombinaci po zemi. Toho si byli domácí moc dobře vědomi a všechny jejich útoky začínali dlouhým nákupem z vlastní poloviny. I přes zmíněné podmínky jsme se snažili hrát kombinační fotbal, a především po pravé straně jsme se dostávali do gólových šancí. Nejprve po centru z pravé strany zakončil J. Suněk střelou k pravé tyči domácí branky. Následně L. Čech skóroval po zahraném rohu na přední tyč a poločas uzavřel D. Blumentritt obstřelením brankáře po krásné přihrávce od L. Čecha. Druhá půle nabídla více šancí na obou stranách, zatím co my jsme je opět pálili a mnohdy pomohla domácím branková konstrukce, jako u střel M. Třešňáka nejprve do tyče a o chvíli později do břevna, domácí si vylámái zuby na OPĚT výborně chytajícím I. Blumentrittovi, který převedl dva perfektní zákroky. Nejprve zneškodnil střelu z blízká senátorem, za který by se nemusel stydět ani Dominik Hašek v době největší slávy a poté se proletěl vzduchem při dalekonosné střele z trestného kopu. Skóre uzavřel z pokutového kopu náš nejlepší střelec M. Malič.

Festival neproměněných šancí… i přesto výhra 3:1 (2:0) s FK Brniště

Ve třetím kole jsme doma hostili FK Brniště. Celé utkání lehce shrnout, jako pálení gólových šancí. Již v prvním poločase jsme mohli dát klidně šest branek. Do šancí jsme se dostávali po dobré kombinaci, ale zakončení bylo tristní. Přesto vše jsme, po poločase vedli 2:0, když se prosadili M. Malič (náš nejlepší střelec) a M. Třešňák. Ještě nám nebyla uznána branka J. Suňka pro postavení mimo hru.

Do druhé půle jsme prostřídali, a tempo neopadlo, možná naopak. Pálili jsme další šance, včetně neproměněné penalty a soupeř nás potrestal. Po propadlém centru z poloviny hřiště, se objevil útočník soupeře sám před Kubou Stýblem a nezaváhal. Naštěstí jsme za chvíli získali znovu dvougólové vedení, když jsme se prosadili po rohového kopu, konkrétně J. Liška. Do konce utkání jsme ještě neproměnili další šance, ale důležité je, že jsme získali 3 body a že se do šancí dostáváme. Získané body musíme potvrdit příští týden ve Velkém Valtinově.

FC Polevsko - TJ Noviny 3:1 (3:1)

Konečně jsme se dočkali prvního zápasu nového ročníku, do kterého jsem vstoupili se čtyřmi posilami - Míša Třešňák, David Kameník, Honza Liška, a Radek Bezouška V domácím prostředí, za velmi hojné účasti fanoušků, jsme přivítali nováčka soutěže TJ Noviny.

Do utkání jsme vstoupili mírným tlakem, byli jsme více na míči, ale soupeř celou první půli hrozil z rychlých brejkům. Minimálně třikrát se soupeř řítil do otevřené obrany, dvakrát nás podržel brankář I. Blumentritt, ale jednou to soupeři vyšlo a dostal se do vedení. To nás nabudilo ještě více a hnali jsme se za vyrovnáním a následně za otočkou zápasu. Nejprve ještě Michal Třešňák orazítkoval tyčku střelou z přímého kopu z hranice vápna, ale náladu si zlepšil o chvilku déle, kdy doslova protlačil balon za brankovou čáru a zařídil vyrovnání. Během dalších pěti minut jsme výsledek utkání převrátil na naši stranu díky dvěma brankám nejlepšího týmového střelce minulé sezony D. Blumentritta, který si dvakrát našel místo ve vápně a skóroval tzv. "PO LAFATOVSKU".

Do druhé půle jsme vstoupili s šesti změnami a zvolili jsme i jiné rozestavení. Projevila se nová energie a čerstvá síla, soupeř už druhý poločas nebyl tak nebezpečný směrem dopředu a vzadu mu pomohlo mnohdy štěstí nebo výborný zákrok gólmana, jako v případě výborné individuální akce Ládi Čecha, který nakonec místo přihrávky před prázdnou branku zvolil střelu a napálil gólmana do míst, kam si to každý muž přeje úplně nejméně!! Troufnu si říct, že jsme si průběh utkání především v druhé půli pohlídali a zaslouženě získali 3 body. Nutno dodat, že soupeř předvedl, že se s ním musím počítat a především směrem dopředu bude nebezpečný pro většinu týmů. K atraktivitě utkání přispěla nejen kvalitní hra, pěkné počasí a bezvadná fanouškovská kulisa, ale také výkon hlavního rozhodčího, který až na jeden zákrok hráče hostí, při kterém šlo o zdraví, utkání zvládl velice dobře.

Příští týden zavítáme na hřiště neoblíbeného soupeře SK Spartak Žandov (19.8. v 17,00).

SK Spartak Žandov - FC Polevsko 4:3 (1:1)

Druhé kolo jsme odehráli na krásně připraveném hřišti v Žandově. Domácí nám dali jednoduše lekci z efektivity. Všechny příležitosti k rychlým brejkům, které jsme domácím nabídnuli využili vstřelenými brankami. Až na první branku, kdy se domácí prosadili po centru z trestného kopu, zakončili precizně tři brejky po levé straně až do prázdné branky.

My jsme poprvé srovnali z penalty Markem Maličem, kdy obrovský kredit zaslouží Michal Třešňák, který napřáhl ke střele z pětadvaceti metrů a jeho pumelenice rotřásla břevno domácí branky, situaci dohrál a při pokusu o dorážku byl ve vápně faulován. Mohlo by se zdát, že po poločasovém výsledku 1:1 byl 1. poločas z naší strany lepší, ale opak byl pravdou. Nedařila se nám kombinace, ve většině případů zakončena nepřesným dlouhým pasem.

Druhá půle byla z naší strany fotbalovější, snažili jsme se o kombinaci po zemi a tlačili jsme se více do zakončení, ale jak už bylo zmíněno, díky lehkým ztrátám jsme dovolili soupeři brejkové situace, které naprosto spolehlivě trestal. My jsme se už jen dvakrát zmohli na zkorigování skóre díky brankám Blumentritta D. a opět M. Maliče.

Určitě bylo v našich silách v Žandově bodovat. Není na místě žehrat na vysokou absenci důležitých hráčů a naopak potvrdit doma roli favorita a porazit FK Brniště.

Díky všem fanouškům, kteří do Žandova dorazili a podporovali náš tým.

Nešťastné derby ve Svoru

Fotbalové utkání dvou týmů z vrchu tabulky úplně přebila nešťastná událost, která se udála ve 40' utkání. Poté, co se dostal náš útočník R. Bezouška do souboje o míč na hranici velkého vápna s domácím golmanem, zůstal ležet na hrací ploše se zlomenou nohou. Musela být přivolána rychlá záchranná služba a Radek byl ještě ten večer operován.

Zápas pro nás nezačal dobře, už v 5 minutě jsme museli vystřídat kapitána J. Suňka z důvodu zranění - natažený sval. V průběhu první půle se hrál docela živý fotbal, možnosti pro vstřelení branky měla obě mužstva, ale gólově se prosadili pouze domácí a vyhráli tak 1. půli 1:0.

Druhá půle byla dohrávána pod tíhou vážného zranění, ale i tak se nám podařilo vyrovnat. Po rohovém kopu se prosadil L. Knytl, domácí však brzo odpověděli a to ihned 2x. My už jsme se neprosadili i když jsme k tomu měli příležitost, ale D. Blumentritt svou příležitost neproměnil.

Domácí prokázali svou kvalitu, mají velmi dobrý tým a jsou nyní na velmi dobré vlně…

Radkovi přejeme brzké uzdravení a těšíme se až ho uvidíme bez berlí!!

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky